Як відволікти дитину від інтернету та весело провести час

Похмурий недільний ранок. «Мені скууучнооо» оголошує ваша дитина, розпластуючись по дивану. Ви, захоплені зненацька, відповідаєте “Чудово”, і починаєте оглядатися по кімнаті в пошуках натхнення для розваг.

Звичайно, найпростіший варіант – інтернет. Там дійсно є багато цікавих і абсолютно безкоштовних розваг для дитини – і мультики, і навчальні інтерактивні заняття. Але експерти в дитячій психології кажуть: не варто щоразу поспішати розважати дитину за допомогою відео на планшеті або смартфоні – дозвольте йому самому пошукати собі заняття. Інакше дитина звикає отримувати негайне задоволення свого запиту замість того, щоб самому залучити уяву і проявити креативність.

Отже, що робити, якщо не хочеться «приклеювати» своє чадо до екрана? Зі свого боку ви можете допомогти ідеями, підштовхнути в потрібному напрямку або запропонувати цікаве спільне заняття.

Пропонуємо 10 ідей, як розважити дитину або компанію дітей (не рахуючи інтернету):

 1. «Чарівний мішок»

  Візьміть непрозорий мішок/пакет і наповніть його випадковими предметами — морквина, гребінець, набір паличок для їжі — чим оригінальніше, тим краще! Учаснику зав’язують очі та дається 30 секунд, щоб навпомацки визначити вміст мішка. Переможцем стає той, хто зможе вгадати більше предметів.

 2. Випічка печива

  Існує багато простих рецептів, які можна втілити разом з дитиною. Експериментуйте з формою для печива, кольоровою глазур’ю і посипками. Коли все готово, влаштуйте сімейне чаювання.

 3. Лист поштою

  Якщо у вас є далекі або близькі родичі, з якими ваша дитина хотіла б зв’язатися, запропонуйте написати їм цей лист. Лист від руки – це щось набагато більш творче і персоналізоване, ніж коротка смс. Дитина зможе потренувати свої навички письма і проявити фантазію. Можливо, вона буде приємно здивована відповіддю, який прийде поштою.

 4. Незвичайне малювання

  Коли звичайні способи малювання набридли, спробуйте щось цікавіше. Наприклад, аерографію – нанесення бризок фарби на поверхню. Вам знадобляться папір або пара однотонних футболок, трафарети та спеціальні повітряні фломастери БЛОпены. ТМ Centropen пропонує кілька видів Блопенів, з якими можна втілювати найкреативніші фантазії: класичні, «чарівні», по тканині. Кілька ідей ви можете підглянути у відео.

 5. Пошуки скарбів

  Дозвольте дітям відчути азарт і дух пригод. Кожен гравець повинен заховати по дому підказки: кожна підказка веде до наступної й, нарешті, до скарбу. Підказки можна класти в конверт з номером, наприклад 2/7 (2-га підказка з 7-ми). Можете спробувати римувати підказки – так ще веселіше.

 6. Змагання паперових літачків

  Навчіть дітей основам створення паперового літачка, а потім дозвольте їм експериментувати та придумувати власний дизайн. Роздайте кожному учаснику кілька аркушів паперу та інших матеріалів для творчості, а потім проведіть конкурси в декількох категоріях: найдовший політ, самі божевільні трюки та самий крутий літачок.

 7. Садівництво

  Створіть з дитиною невеликий проєкт: посадіть разом рослину і стежте за тим, як вона росте. Є багато рослин, які навіть маленька дитина може ростити без особливих проблем — від маленьких дерев до зелені та овочів. Якщо у вас немає саду, посадіть невелику рослину на підвіконні, причому зробити це можна в будь-який час року. Спробуйте вирощувати зелень, наприклад, базилік, петрушку або салат — таким чином, результат вашої роботи можна буде ще і з’їсти.

 8. Зйомки фільму

  Для цього вам доведеться дозволити використовувати ваш телефон для запису відео. Обговоріть з дитиною сюжет майбутнього фільму. В якості головного героя може бути сама дитина, ваша собака, іграшки або фігурки Lego – в будь-якому випадку це відмінна ідея заохотити креативність і весело провести час вдома в дощову погоду.

 9. Фешн-шоу

  Світло, камера, екшн! Покладіть на підлогу ковдру або тканину у вигляді подіуму, якщо у вас є переносні лампи, розмістіть їх по краях, щоб створити ефект софітів. Той, хто зробить найсмішніші й ефектні рухи, проходячи по подіуму, перемагає!

 10. Фортеця (прямо в кімнаті)

  В якості фортеці можна використовувати туристичний намет. Якщо його немає, не проблема — зберіть подушки, ковдри, простирадла і стільці з усього будинку і допоможіть дітям спроєктувати та побудувати форт. Після цього малюки ще цілий день зможуть грати у своєму новому укритті.

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *