Чим зайняти дитину: 5 простих ігор з малюванням на папері

Коли опиняєшся з дитиною в дорозі, в черзі, в гостях, де немає улюблених іграшок, в очікуванні замовлення в кафе, вдома в дощову погоду, малеча часто починає нудьгувати та вередувати. Відмінний варіант в таких ситуаціях — ігри з малюванням. Навіть якщо у вас з собою тільки блокнот і звичайна ручка — у вас вже є чим зайняти дитину або компанію дітей. І нудне очікування перетворюється на веселе та корисне проведення часу.

Малювання у форматі гри – це більше творчість, ніж змагання. Такі ігри допомагають залучити фантазію і креативне мислення, комунікативні та образотворчі навички, вчать створювати нестандартні рішення, підбирати асоціації. Грати можна де завгодно і коли завгодно. Достатньо мати творчий настрій і мінімальний набір приладдя для малювання – ручку або маркер, папір (можна навіть невеликі листочки для нотаток), кольорові олівці або фломастери.

Наступного разу, коли опинитеся в “нудному” місці, спробуйте ігри з малюванням:

1. Вибери що, вибери де

Гра вимагає невеликої попередньої підготовки. Спочатку придумайте разом з дитиною 10-15 випадкових об’єктів (наприклад, хот-дог, парасолька, клоун, ласти, банан, динозавр) і стільки ж різних місць (наприклад, джунглі, будинок, парк, дитяча кімната, Єгипет, найближчий супермаркет). Запишіть їх на маленьких листочках і помістіть їх у 2 паперових пакета (або те, що є під рукою). Кожен учасник витягує комбінацію об’єкта і місця, які потрібно з’єднати в одному малюнку.

Ідея гри полягає в тому, щоб придумати, як логічно з’єднати випадковий об’єкт і випадкове місце. А потім намалювати це разом.

Після кожного раунду подивіться, що вийшло у кожного. Це може бути дуже весело – у вас може вийти пірнаюча на дні океану мавпочка або Санта Клаус, що робить покупки. Можете разом з дитиною придумати до кожного малюнку історію.

2. Крокодил

Варіація добре всім відомої гри «крокодил», в якій потрібно малювати та вгадувати. Чим більше учасників, тим цікавіше. Тут не потрібні особливі художні навички – головне, підібрати правильні асоціації.

Кожен учасник загадує слово, записує на невеликому аркуші. Можна домовитися загадувати відомі фрази, пісні, знаменитостей, героїв книг і фільмів. Потім всі завдання перемішуються.

Той, хто загадує, витягує випадкове слово і повинен намалювати його так, щоб інші вгадали. Малювати букви та робити усні підказки не можна. Той, хто вгадує, витягує наступне завдання.

3. Фантастична істота

Малювання істоти буде складатися з етапів: наприклад, голова, шия, верхня частина тулуба, кінцівки. Ідея гри полягає в обміні малюнками на кожному етапі малювання, при цьому учасник не бачить повністю результат попереднього етапу, а тільки кінчики ліній.

Наприклад, кожен малює на аркуші паперу голову (це може бути будь-яка тварина, птах або людина). Потім потрібно згорнути край малюнка так, щоб було видно тільки трохи шиї, і обмінятися малюнками. Інший учасник домальовує тулуб, також згортає листок і передає наступному учаснику. Коли все намальовано, можна розгорнути листочки та подивитися, які фантастичні істоти вийшли.

4. Точка

Намалюйте на папері 5 точок в довільному порядку. Завдання полягає в тому, щоб намалювати фігурку чоловічка, обводячи ці точки. Наприклад, одна точка — всередині голови, дві — всередині рук, дві — всередині ніг. Якщо експериментувати з позою фігурки, виходять цікаві й несподівані варіанти.

5. Карлючки

Намалюйте на аркуші паперу спонтанні каракулі – вони будуть відправною точкою для малюнка. Подумайте, на що це більше схоже: на качку, обличчя, замок? Домалюйте те, що підказує фантазія.

Також можна зафарбувати весь лист закарлюками та лініями у вільному порядку. Подивіться на каракулі й подивіться, що виділяється. Якщо ви знайшли якусь фігурку (або кілька), виділіть її контур чорним маркером або фломастером. Якщо є натхнення, фігурки можна розфарбувати.

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *